Nazenin Tokuşoğlu

Hakkında

Nazenin TOKUŞOĞLU
Aslen İzmirli olan Nazenin 4 Ağustos 1976′da Konya’da doğdu. Babası Hava Kuvvetleri’nde F-100 pilotu olduğu için Türkiye’nin hava üssü olan birçok şehrinde yaşama fırsatı buldu.

TED Ankara Koleji’ni bitirdi. Mimar Sinan Üniversitesi’nden mezun oldu. Lise ve üniversite döneminde basketbol oynadı. Gazeteciliğe 1999 yılında Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek programında muhabir-editör olarak başladı. Kanal D Ana Haber, Show Ana Haber ve Habertürk TV’de haber muhabirliği yaptı. Bu dönemde İstanbul’da hayata tutunmaya çalışan Afrikalıların yaşamından kesitler sunan “Komşum Afrikalı” ve Anadolu’nun köy okullarını dolaşarak gerçekleştirdiği “Yaşasın Okulumuz” belgesellerine imza attı.

Kuruluşundan beri Habertürk Gazetesi’nde pazar röportajları yapıyor, Habertürk TV’de Neler Oluyor Hayatta isimli bir program hazırlayıp sunuyor.

Brad Pitt, Reese Witherspoon, Tilda Swinton, Shakira, PSY, Acun Ilıcalı, Cem Yılmaz, Nihat Özdemir, Ferzan Özpetek, Mustafa Sandal, Derya Büyükuncu, Nihat Altınkaya, Defne Joy Foster, Hülya Avşar, Turgut Özakman, Muazzez İlmiye Çığ, Güneri Cıvaoğlu, Nevin Yanıt ve daha yüzlerce önemli isimle özel röportajlar yaptı.

Hindistan, Nepal, Tibet, Lübnan, Tanzanya, Kenya, Tayland, Bosna-Hersek, ABD, Dominik Cumhuriyeti, Yunanistan, Singapur, Sırbistan, Sibirya, İtalya, İngiltere ve daha birçok ülkede haber kovaladı, gezi yazıları yazdı. Dünyanın en zor yarışması olan Survivor’da ünlüler takımında yer alarak, “dünyanın ilk gazeteci Survivor’ı” oldu.